Jakie linie lotnicze latają z lotniska w Modlinie?

Jakie linie lotnicze latają z lotniska w Modlinie?

Międzynarodowy Port Lotniczy Warszawa Modlin położony jest w Nowym Dworze Mazowieckim, około 40 kilometrów na północ od Warszawy. Wielu podróżników i wczasowiczów często korzysta z lotniska w Modlinie, gdyż obsługuje on wiele krajów, zarówno europejskich, jak i egzotycznych, dzięki czemu spełnia wymagania osób marzących o podróżach bliskich i dalekich. Jedyne regularne loty na tym lotnisku obsługuje Ryanair, ale inne linie lotnicze, takie jak Enter Air, realizują połączenia sezonowe. Warto zauważyć, że zapewniają one szeroki wybór lotów do różnych miejsc, a liczba destynacji poszerza się wraz z nadejściem sezonu urlopowego. Lotnisko Chopina w Warszawie jest głównym lotniskiem miasta, jednak port lotniczy w Modlinie jest idealną opcją, gdy wolisz mniejsze lotnisko, w którym nie ma dużego tłoku, a obsługa może niemal natychmiastowo pomóc wszystkim swoim pasażerom.

Tanie linie lotnicze Ryanair na lotnisku w Modlinie


Ryanair to tanie linie lotnicze, które zostały założone w 1984 roku. Podobnie jak inne międzynarodowe linie lotnicze Ryanair świadczy usługi w całej Europie, a także ma w swojej ofercie kilka lotów międzykontynentalnych. Flota linii składa się z samolotów Boeing 737-800, posiada również jeden samolot 737-700, który jest wykorzystywany do szkolenia pilotów. Model biznesowy Ryanair, w którym w każdej chwili pracuje ponad 400 samolotów, podsumowują ich największe zalety, czyli przystępne ceny oraz duża różnorodność kierunków docelowych.

Gdzie można lecieć z lotniska w Modlinie?


Loty Ryanair z lotniska w Modlinie odbywają się od 2012 roku do ponad 60 miejsc, z których prawie wszystkie znajdują się w Europie. Poza trasami europejskimi linia oferuje niektóre połączenia do Afryki Północnej i na Bliski Wschód. Zdecydowana większość usług realizowanych przez Ryanair odbywa się pod jego własną marką. Jednak przedsiębiorstwo zawarło umowę z Air Europa, co oznacza, że niektóre długodystansowe kierunki mogą być rezerwowane przez klientów Ryanair oprócz jego wielu usług krótkodystansowych na dalsze wojaże, na przykład do Izraela. Linia
lotnicza Ryanair jest jedną z największych w Europie i zatrudnia około 12 000 osób.

Jakie tanie kierunki z Modlina warto wybrać?


Linie lotnicze oferujące loty z lotniska w Modlinie oferują bezpośrednie połączenia do Włoch, Bułgarii, Francji, Grecji, na Półwysep Iberyjski – do Hiszpanii i Portugalii, do krajów skandynawskich – Szwecji oraz Norwegii, a także na wyspy, z których największym powodzeniem cieszą się Cypr, Malta, Teneryfa, Majorka oraz greckie wyspy Korfu i Rodos. Przybliżymy Ci kilka z tych kierunków nieco bliżej.

Bolonia – Włochy


Bolonia jest jednym z najbardziej niedocenianych miast we Włoszech. Pomimo pięknego zabytkowego centrum, bogatej kultury jedzenia i żywej, ale relaksującej atmosfery, jest często pomijana przez turystów na zwykłej trasie Wenecja – Florencja – Rzym. A szkoda, bo w Bolonii jest wiele rzeczy do zrobienia – od wspinania się po średniowiecznych wieżach do zabawnych wycieczek kulinarnych. Miasto to stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania innych atrakcji w regionie. Warto też spróbować niezwykle smakowitych potraw znanych na całym świecie, w tym wyśmienitą pastę.

Budapeszt – Węgry


Od zanurzenia się w wodzie rozpuszczającej mięśnie w stuletnich łaźniach termalnych po romantyczne spotkania nad miastem lub podróż w czasie w XIX- wiecznej kawiarni – w Budapeszcie czeka na Was mnóstwo fantastycznych przeżyć. Warto zobaczyć majestatyczny budynek parlamentu w stylu neogotyckim, który umiejscowiony nieopodal rzeki stanowi jedną z atrakcji tego miasta. Dużą
popularnością cieszy się też Budapest Eye, czyli diabelskie koło, z którego rozciąga się widok na całą stolicę Węgier.

Helsinki – Finlandia


Helsinki to stolica Finlandii, która wyróżnia się spośród wszystkich dużych miast europejskich, gdyż tak właściwie jest to archipelag 330 wysp na Morzu Bałtyckim! Dlatego też niezależnie od tego, czy będziesz się kąpać w parującej saunie, pływać w lodowatym morzu, pić kawę z Muminkami czy podziwiać epicką fińską sztukę i architekturę, będzie to przeżycie, które zapamiętasz na długo.

Porto – Portugalia


Drugie co do wielkości miasto w Portugalii, ale nie drugie pod względem urody, Porto tętni ekscytującą historią i kulturą. Może się poszczycić jedną z najbardziej imponujących na świecie kolekcji budynków w stylu art nouveau, z których wiele jest nadal używanych. Ponadto można się przejść krętymi, brukowanymi uliczkami, wzdłuż których znajdują się cukiernie, galerie sztuki i podziemne bary, a także zobaczyć lśniące nabrzeże Duomo River, wypełnione kawiarniami i restauracjami.

Tel Awiw – Izrael


Miejski i tętniący życiem, kosmopolityczny Tel Awiw stanowi wyraźny kontrast z wiekową Jerozolimą. Przejdź się wzdłuż słynnej plaży, promenady w Tel Awiwie, aby poczuć atmosferę miasta. Odkryj Stare Miasto i port w Jaffie. Przejdź się po modnej dzielnicy Neve Tzedek, aby odkryć jej butiki, urocze kawiarnie i ciekawe galerie sztuki. Aby zobaczyć więcej piękna Izraela, wybierz się na jednodniową wycieczkę nad Morze Martwe, do Betlejem i Jerozolimy!

Bezpłatny transfer
Najniższe ceny parkowania
Bezpieczeństwo
Lokalziacja parkingu Warszawa Modlin Airport - mapa google
Top