Aktualne kierunki lotów z lotniska w Modlinie – część 1 (Hiszpania i Włochy)

Aktualne kierunki lotów z lotniska w Modlinie – część 1 (Hiszpania i Włochy)

Hiszpania i Włochy to kraje, które są chętnie odwiedzane przez polskich turystów. To jednocześnie jedne z najpopularniejszych kierunków z Modlina. Gdzie konkretnie znajdują się lotniska we wskazanych państwach? Oto kompleksowy przegląd hiszpańskich i włoskich aktualnych kierunków lotów. Dokąd można polecieć z Modlina?

Boungiorno, czyli włoskie poranki i upalne popołudnia

Włochy to kraj wielu sprzeczności i różnorodności. Z jednej strony kojarzą się z poranną, świeżo paloną kawą i croissantami, np. z pistacjowymi dodatkami, gdy za oknem pada deszcz w bliższym nam klimatycznie Mediolanie. Z drugiej strony to upalne popołudnia i fiesta w rozgrzanych miasteczkach, np. Bari czy Rzymie, gdzie można zachwycić się tysiącami lat cywilizacji i kultury europejskiej. Prawdziwa zabawa zaczyna się tam wieczorem, gdy po zmroku kawiarnie i restauracje pełne są turystów i miejscowych spragnionych orzeźwiających napojów, pizzy czy makaronów. Zobacz, dokąd można polecieć z Modlina, by doświadczyć wielu włoskich cudów?

Loty z Modlina do miasta Bari – egzotycznego, a jednocześnie bliskiego

Jeżeli zależy nam na tym, by przedostać się w bardziej egzotyczne miejsce, które jednocześnie jest wciąż blisko Polski, warto wybrać się do Bari. Nazwa początkowo może być trochę myląca i sugerować indonezyjską wyspę Bali. Włoskie Bari jest jednak znacznie bliżej, bo na południu Włoch, zaledwie 1,5-2,5 godziny lotem od Modlina w zależności od wybranego rejsu. Bari to stolica Apulii, położona u wybrzeży Morza Adriatyckiego. Miasto z małej rzymskiej osady w starożytności przeistoczyło się wiele wieków później w ważny ośrodek kulturalny, handlowy i przemysłowy Włoch. Dziś można podziwiać tam wiele zabytków, m.in. zamek księcia Fryderyka II Szwabskiego, ale też labirynt wąskich, historycznych uliczek, a także przyjrzeć się jak jest produkowany makaron na ulicy przemianowanej specjalnie na „Strada delle Orecchiette” na cześć tego przysmaku.

Lot do Rzymu Ciampino – szansa na poznanie kolebki cywilizacji

Rzym – wieczne miasto. To tu łączy się cywilizacja antyczna z osiągnięciami kultury chrześcijańskiej. Właśnie w tym mieście – znanym przede wszystkim z Koloseum, Forum Romanum, siedziby Papieża, Muzeum Watykańskiego – można poznać dzieje cywilizacji europejskiej. Starożytne budowle pamiętające czasy bogów rzymskich, średniowieczne kościoły nie ustępują niczym romantycznym alejkom, które skrywają wiele historycznych i kulinarnych tajemnic. Nic dziwnego, że stolica Włoch to dla wielu turystów pierwszy przystanek na włoskiej mapie. W tym mieście można zobaczyć tak wiele, że warto zarezerwować sobie wyjazd na kilka dni, by spokojnie zwiedzić poszczególne atrakcje, bez zbędnego biegania.

Wenecja i Mediolan – nie tylko stolice mody

Chcąc wybrać się bardziej na północ Włoch, warto odwiedzić Mediolan, a także oddaloną niedaleko Wenecję. Do obu miast organizowane są loty z Modlina. Mediolan to stolica mody, ale też zabytków – m.in. to tam znajduje się jedna z najsłynniejszych katedr – i pięknej przyrody. To świetnie skomunikowane miasto, po którym można poruszać się metrem. W okolicy znajdują się piękne jeziora, do których dostaniesz się pociągiem albo autobusem. Z kolei do Wenecji warto wybrać się w okresie karnawału, słynącego z masek i kostiumów. Wenecja to też – obok Mediolanu – operowa stolica Europy.

Hiszpańskie cuda – modne kierunki z Modlina

Każdy kto uwielbia muzykę flamenco, przepiękne plaże, fantastyczne wino, corridę czy pyszne jedzenie, powinien choć raz odwiedzić Hiszpanię. Znaleźć tu można wiele okazji do zabawy i odpoczynku. To także kraj, który – wynajmując samochód na miejscu – łatwo zwiedzić na własną rękę. Takie możliwości stwarzają nie tylko wysepki pod hiszpańską flagą, pamiętające jeszcze czasy kolonialne, ale również Hiszpania kontynentalna. Zatem, gdzie można wybrać się na terytorium hiszpańskim? Oto kilka aktualnych kierunków lotów z lotniska w Modlinie.

Teneryfa – wyspa wielu tajemnic

Znudziła Ci się Hiszpania kontynentalna? Leć na Teneryfę! Choć lot trwa prawie 6 godzin, czyli dłużej niż w inne klasyczne zakątki europejskie, lecieć warto. Dlaczego? Wyspa znajduje się w archipelagu Wysp Kanaryjskich, przez co klimat w tym miejscu jest idealny dla osób uwielbiających egzotyczne przygody. To tu można podziwiać malownicze pasma górskie, uśpiony wulkan Pico del Teide, stanowiący zarazem symbol Teneryfy, jak i najwyższy szczyt Wysp Kanaryjskich. To też miejsce, gdzie można obcować z Los Gigantes, czyli Klifami Olbrzymów czy zwiedzić Garachico położone wśród tarasów bananowych. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest też złota plaża usypana z saharyjskiego piasku, czyli Playa de Las Tersitas.

Alicante – perełka wschodniej Hiszpanii

U stóp skalistego wzniesienia, nad morzem, znajduje się miasteczko Alicante, do którego odbywają się rejsy z Modlina. Będąc na miejscu, warto udać się do Barrio de Santa Cruz, czyli najstarszej dzielnicy miasta, słynącej z białych i kolorowych domów. Przespaceruj się również promenadą z palmami, podziwiaj ulicę jak z bajki, gdzie widoczne są duże figurki owadów i grzybów, zwiedź zabytki, np. piękny zamek i wracaj do Polski.

Malaga – andaluzyjska historia

Aktualnym kierunkiem lotów z Modlina jest Malaga. To jedno z najstarszych miast południowej Hiszpanii, zlokalizowane nad Morzem Śródziemnym. Można podziwiać tam katedrę, zamek, muzea, Teatro Romano, odwiedzić Mercado Central, gdzie zakupisz niespotykane w Polsce produkty, np. owoce morza.

Kolejne hiszpańskie kierunki warte uwagi

Madryt, Barcelona to następne miasta, których nie zabrakło w rozkładzie modlińskiego
lotniska. To istotne europejskie destynacje, które powinien zwiedzić każdy miłośnik historii i piłki nożnej. Loty trwają około 3-3,5 godziny. Palma de Mallorca to następny kierunek lotów z Modlina. Chcąc lecieć do Palma de Mallorca trzeba przygotować się na przesiadkę, co jednak dla wprawionych turystów nie powinno stanowić problemu. Poza tym, piękna przyroda i atrakcje rekompensują ten nieznaczny trud podróży.

Bezpłatny transfer
Najniższe ceny parkowania
Bezpieczeństwo
Lokalziacja parkingu Warszawa Modlin Airport - mapa google
Top